Druhy baňkování
Slabé baňkování – u slabého baňkování dochází k mírnému, nepatrnému vtažení a zvednutí kůže do baňky, což způsobí jen zarudnutí kůže. U slabého baňkování nikdy nedochází k bolesti nebo nepříjemným pocitům. Jedná se o to tonizační baňkování, které doplňuje nedostatek energie. Mírné baňkování je nejšetrnější, je vhodné pro oslabené jedince, starší osoby a děti.
Střední baňkování – u tohoto typu baňkování je sání již silnější. Klient u středního baňkování může cítit pocit diskomfortu jako tlak nebo tahání. Technika není bolestivá. Kůže zčervená až zfialoví a posléze mohou zůstat modřiny, které jsou naprosto nebolestivé (tyto modřiny bych přirovnala k cucfleku). Střední baňkování silněji doplňuje energii než předešlé slabé baňkování. Střední baňkování se dá bezpečně použít pro starší děti a dospělé jedince.
Masážní baňkování – jedná se o razantnější variantu masáže pomocí baňky. Hematomy prakticky nevznikají. Přisátou baňkou se provádějí dlouhé tahy po směru energetických drah.
Baňková masáž se dá i prokombinovat s delším působením baněk, kdy se nechají chvíli baňky působit a pak se prostřídají s masáží.
Nejpopulárnější je baňková masáž hýždí, sakrální oblasti, zad a šíje.
Bylinné baňkování – nejdříve se uvaří bylinná směs společně s bambusovými baňkami, které se posléze pokládají na tělo. Přírodní baňky tak nasáknou vlastnosti bylin a přenesou léčivé účinky na klienta. Bylinné baňkování se používá v případě bolestí z napadení vnější škodlivostí jako jsou vítr, chlad a vlhko. Bylinné baňkování je vhodné i u starších osob a oslabených osob.